Hlavní menu

Zeptejte se odborníka

    Zaslat nový dotaz » .

KM BETA ROTA20.10.2018, 22:00
Prosím potřebuji pravé krajovky a hřebenáče můžete mi sdělit jaká je dodací lhůta. Děkuji
Páleníčková

příchytka řezaných tašek20.10.2018, 20:02
Dobrý den, prodáváte také nějaké příchytky řezaných tašek? Děkuji
Karel Volf

kohout16.10.2018, 10:09
Zdravím, chtěla bych zakoupit hřebenáč s kohoutem, co všechno potřebuji k zachycení na střechu. děkuji
dol
Dobrý den. Hřebenový okrasný prvek s kohoutem je dodávaný jako komplet se všemi potřebnými příchytkami a návodem na montáž. Připevňuje se do řady standardních hřebenáčů.
Protisněhová zábrana12.10.2018, 15:06
dobrý den, lze použít protisněhovou zábranu 9.2 i pro tašky KM Rota? Je uvedena jako společné příslušenství, ale jen se chci ujistit děkuji Lorenc
Pavel Lorenc
Dobrý den. Taška protisněhová KMB ROTA je dodávána jako komplet - taška základní (s úpravou pro umístění protisněhové zábrany) a protisněhová zábrana.
náhradní střešní taška09.10.2018, 17:57
Vážení, v roce 1998 jsem zakoupila střešní krytinu KM Beta višňové barvy s hrubým povrchem. I když mám k dispozici ceník z toho roku 1998 tak jsem nezjistila bližší označení pro tyto tašky. Nemám žádné náhradní a teď se stalo, že se jich pár poškodilo. Prosím o sdělení čím je mohu nahradit a kde je seženu, event. na koho se mám obrátit. Děkuji. EBraz
Eva Brázdová
Dobrý den. Podle označení na spodním líci tašek zjistíte výrobce. Od roku 2008 již vyrábíme inovovanou tašku typ KMB BETA. Nový model střešních tašek KMB BETA a starý model se v ploše, nad a pod sebou nedají kombinovat ( mají rozdílnou krycí šířku i částečně tvar ), pouze je možné dávat je vedle sebe v celých svislých řadách ( vlevo a vpravo). V současné době máme ještě na skladě tašky starého typu, ale již velmi omezené množství barev a povrchové úpravy. Pro informace a možnosti jak získat tyto tašky, kontaktujte našeho zástupce v regionu.
Větrací taška starý typ05.10.2018, 13:26
Dobrý den potřebuji koupit větrací tašku na kanalizační potrubí d110 mm. Na střeše mám tašku KM beta starý typ - můžete mi prosím poradit jaká tam bude pasovat? Děkuji
Petr Zelenka
Dobrý den. Na starý model tašek KMB BETA máme k dispozici plastovou tašku pro odvětrání kanalizace (obdoba položky 11.3 v současném ceníku). Při objednávání je potřeba uvést, že se jedná o starý model tašek KMB BETA.
dotaz01.10.2018, 20:45
Dobrý den. Mám staré tašky km beta.Staří tašek je asi 12let.Na spodní části je napsáno BZENEC. Je možno dokoupit tašky aby na sebe pasovaly? Děkuji barbulak
barbulak
Dobrý den. Od roku 2008 již vyrábíme inovovanou tašku KMB BETA. Nový model střešních tašek KMB BETA a starý model se v ploše, nad a pod sebou nedají kombinovat ( mají rozdílnou krycí šířku i částečně tvar ), pouze je možné dávat je vedle sebe v celých svislých řadách ( vlevo a vpravo). V současné době máme ještě na skladě tašky starého typu, ale již velmi omezené množství doplňků, barev a povrchové úpravy. Pro informace kontaktujte našeho zástupce v regionu.
Sklon 16 stupňů27.09.2018, 09:29
Dobrý den. Rád bych se zeptal na bezpečnostní opatření u sklonu střechy 16 stupňů. Chtěl bych na střechu použít tašku KM beta rota. Děkuji.
Jiří kopecký
Dobrý den. Střešní tašky KMB ROTA je možné pokládat od sklonu střechy 15° a mají stanoven bezpečný sklon krytiny (BSK) na 25°. V případě pokládky na spád 16° je nutné vytvořit tzv. vodotěsné podstřeší. Přesná skladba střešního pláště je určena několika faktory které jsou popsány jako "zvýšené požadavky". Jedná se hlavně o tvar a členitost střechy, umístění stavby, sklon a způsob využití podkroví. Podrobný popis najdete v naší technické příručce Betonová střešní krytina v kapitole 6. Společné prvky - Doplňková hydroizolační folie DHV (http://www.kmbeta.cz/prirucka-bsk/prirucka.html?id=61#section).
Odvodňovací tašky24.09.2018, 14:44
Dobrý den. Okrajové tašky se vyrábí také jako odvodňovací? Děkuji Hrouzek
Jaroslav Hrouzek
Dobrý den. Odvodňovací tašky se vyrábí i včetně okrajových, tak aby mohla být pokryta celá šířka střechy.
10.09.2018, 17:21
Dobrý den mám obvodové zdivo KM Beta 24 cm, jaké je adekvátní zateplení pro ekonomický dům, abych nepotřebovala rekuperaci,ne pro pasivní Děkuji Kučerová
Jitka Kučerová
Dobrý den. Tloušťka zateplení vychází z Vámi požadovaných parametrů stavby s ohledem na její celkovou energetickou úspornost. Pro nízkoenergetické stavby se doporučuje tl. cca 240 -260 mm, v závislosti na typu a řešení dalších konstrukcí a detailů (např. výplně otvorů, návaznost stěn na základy a střechu, apod.). Minimální tloušťka izolace pro splnění požadavku normy je 120 mm, ale tato stavba je již v současné době energeticky hodně neekonomická. Rekuperace dnes není ještě podmínkou realizace stavby a pokud ji nechcete, tak ji mít nemusíte (podmínkou s největší pravděpodobností bude až pro stavby realizované po roce 2020, kdy by se měly stavět pouze stavby s tzv. "nulovou spotřebou"). Tloušťku tepelné izolace si tedy můžete zvolit jakou chcete, ale k ní je nutné pořídit i stejně kvalitní výplně otvorů. Čím budete mít lépe zaizolovanou stavbu, tím méně budete platit za topení. Velkou výhodou je Vaše volba zdiva z vápenopískových bloků SENDWIX, které díky svým akumulačním schopnostem hodně energie na vytápění i chlazení stavby ušetří.
další »»