Hlavní menu

Zeptejte se odborníka

    Zaslat nový dotaz » .

Počet tašek19.06.2017, 09:23
Dobrý den. Mám pultovou střechu se sklonem 12 stupňu na přístřešku na dřevo. Krokev je dlouhá 489cm, vzdálenost krajních krokví je 843cm a chci dát přesah střešních latí cca 20cm. Kolik budu mít řad KM Beta elegant a tašek v řadě - a kolik přesně bych měl udělat přesah (neboli celkovou délku) abych nepotřeboval půlené tašky? Lze pro tento sklon střechy použít i průhledné plastové tašky? Děkuji M.Pelouch
M.Pelouch
Dobrý den, je-li vzdálenost vnějšího líce krajních krokví 8430 mm a použijí se tašky okrajové ( levá a pravá ), potom délka střešních latí musí přesahovat od vnějšího líce krajních krokví 125 mm, počet tašek v řadě bude 27 ks a to bez použití tašky půlené. Přesah od vnějšího líce krokve s taškou okrajovou bude 165 mm. Pro případ přístřešku lze použít tašku plastovou prosvětlovací. Musí být ale přichycena dvěma háčky ke střešní lati.
Kubatura sedla16.06.2017, 19:25
Dobrý den, ke zkoušce do školy mám projekt a potřebuji vypočítat kubaturu sedla, která se má vypočítat - délka*šířka*1/2 výšky. V tomto projektu mám objekt, který má sedlovou střechu, takže jsem vypočítala objem této střechy (podle vzorečku výše), ale po dalším hledání jsem zjistila, že sedlo není ta střecha. Potřebovala bych poradit, co je tedy kubatura sedla, co mám tedy vypočítat. Děkuji moc!
Lucia
Dobrý den. Pokud není správný výpočet kubatury sedlové střechy, která se někdy počítá pro zjištění tepelné bilance stavby, bylo by dobré zeptat se přímo zadavatele úkolu, co se požaduje za výpočet. U střech počítáme většinou m2, které potřebujeme na určení množství materiálu.
povolená odchylka05.06.2017, 05:26
Dobrý den, stavíme dům ze systému sendwix VPC 12 DF-LD. Bohužel jsme naměřili malou odchylku nosných stěn. Ráda bych se zeptala, jaká je povolená odchylka - v technických listech jsem nenasla. Díky
katka
Dobrý den. Neuvádíte o jakou odchylku stěn se Vám jedná. U jednotlivých výrobků jsou výrobní tolerance uvedeny na CE štítku. Pokud se jedná o rovinnost realizovaných stěn, je například v pravidlech pro zdění uvedeno: odchylka lícovaného povrchu (rovinnosti) zdiva určeného k omítání kontrolovaná příměrnou latí délky 2000 mm: +/- 10 mm.
Střešní krytina11.05.2017, 23:30
Dobrý den, chystáme se stavět a chtěl bych Vás poprosit o radu, budeme mít sklon střechy 28° stupnů, kterou Vaši střešní krytinu by jste mi doporučili? Určitě by jsme chtěli černou a matnou barvu. A bylo by možné udělat cenovou nabídku, když Vám zašlu projekt?? Děkuji a přeji hezký večer.
Zdeněk Koudela
Dobrý den, pro sklon 28° můžete použít všechny naše tipy střešní krytiny.http://www.kmbeta.cz/sortiment/ovyrobcich.html. Pokud chcete matný odstín, doporučuji variantu elegant, to splňuje beta a hodonka. Pro výpočet spotřeby materiálu můžete zaslat projekt na adresu BSK@kmbeta.cz
Stavba pece07.05.2017, 10:00
Dobrý den, mám spíš takový čistě teoretický dotaz na vlastnosti vápenopískové cihly. S firmou stavíme z KM Beta Sandwix ročně několik baráků, takže mám nějaké zkušenosti, ale zajímá mě, jestli je cihla vhodná i na stavbu pece? Samozřejmě šamotka je šamotka, ale co jsem si spočítal, tak vps cihla je na tom s tepelně akumulačními vlastnostmi docela lépe a hlavně cena šamotek mi vychází 8× někde úplně jinde. Teplota v takové peci na pizzu nebo chleba by nepřesahovala nějakých 400°C a podle specifikace se uvolňuje voda v cihle z chemické vazby někde kolem 600 - 700°C, tudíž se rozsype, ale viděl jsem zatížení žárem i při mnohem větších teplotách a cihla pořád držela. Tak se nechám radši poučit, mám být starej židák a ušetřit nebo radši kvůli tomu občasnému roztopení nakoupit šamotky? Děkuji za odpověď a omlouvám se za takové dotazy :D
Ondřej Skorka

KM Beta06.05.2017, 13:14
Dobrý den,rád bych se zeptal,proč červenou KM Betu děláte bez povrchové upravy ve standartu,toto je zrovna barva kterou bychom chtěli na střechu,ostatní barevné tašky povrchovou upravu mají,je možné jí vyrobit i s povrchovou upravou(briliant) děkuji s pozdravem Vosáhlo J.
Josef Vosáhlo
Dobrý den. V sortimentu střešních tašek KMB BETA máme jak tašku bez povrchové úpravy ( probarvený beton do červena ), tak i tašky s povrchovou úpravou v barvě cihlové ( červené ) v obou variantách ELEGANT ( matná ) a BRILIANT ( lesklá ). Celý sortiment a barevné varianty najdete na našich stránkách. V případě potřeby kontaktujte našeho regionálního manažera, který Vám ochotně poskytne veškeré informace jak a kde krytinu pořídit v blízkosti Vaší stavby. Můžete také využít naší služby podrobného výpočtu spotřeby tašek a doplňků ZDARMA na Vaši střechu.
maximalni rozpeti stropu16.04.2017, 07:05
nas projektant mi rika, ze pokud budeme chtít stavět dům z vápenopískových cihel, tak max. rozpětí stropu je 5m, a ze nas projekt ma rozpeti 6,5 m. Je nejake reseni?
pavel svitil
Dobrý den. Rozpětí místnosti závisí na celkovém požadovaném zatížení stropní konstrukce, jejím typu a volbě stěn z vápenopískových cihel SENDWIX. Na výběr máte tloušťky stěn 175, 200 a 240 mm ( vyjímečně tl. 290 mm pro velká zatížení vícepatrovými budovami ). Pro uvedené rozpětí 6,5 m je možné zvolit volit tloušťku stěny 175, 200 i 240 mm, na základě výpočtu a posouzení statika pro daný případ. Základní informace statik najde v naší technické příručce Zdicí systém SENDWIX, která je dostupná i na našich webových stránkách.
odvětrávací taška15.04.2017, 11:12
Dobrý den, nutně bych potřeboval vědět kde koupím gumovou tzv. harmoniku pro odvětrávací tašku = při opravě střechy se mi vytratily. Mám 150mm trubky. Děkuji.
P.Heinrich
Dobrý den. Náhradní díly k odvětrávací tašce - napojovací flex hadice, je možné pořídit také u nás. Kontaktujte našeho zástupce v regionu. Kontakt: http://www.kmbeta.cz/obchodni-sit/obchodni-sit.html .
Křemičitý písek09.04.2017, 14:54
Dobrý den. Na které vaší smluvní prodejně v Hradci Králové mohu koupit písek do pískoviště KP 401??
Pavel Hubáček
Dobrý den. Podrobné informace o prodeji všech našich produktů nejrychleji získáte od příslušného regionálního manažera, který má daný region na starosti. Kontakty na jednotlivé manažery najdete v každém našem ceníku, nebo na webu pod odkazem "Obch.síť".
POPRASKÁNÍ TAŠEK03.04.2017, 19:59
Dobrý den. Chci se zeptat,zda má na pokládání střechy vliv roční období,konkrétně zimní měsíce,kdy mrzne.Na naší nové střeše se objevilo větší množství popraskaných tašek. Jedná se o tašku KMB HODONKA. Předem děkuji za odpověď.
Hana Durajová
Dobrý den. Roční období nemá zásadní vliv na pokládku tašek, pokud jsou položeny podle předepsaných pokynů. Nejdříve je potřeba určit tzv. průměrnou krycí šířku a podle ní tašky pokládat. Je ale potřeba vzít do úvahy i aktuální teplotu při pokládce. Nejčastější chybou je položení tašek na doraz k sobě, nebo od sebe ( což umožní vůle v drážce ). Vlivem působení teplot ( chlad nebo teplo ) se tašky mírně smršťují nebo roztahují a pokud nemají vůli v drážce pak mohou praskat.
další »»