Hlavní menu

Zeptejte se odborníka

    Zaslat nový dotaz » .

Latovaní08.02.2019, 13:35
Dobrý den mohu se zeptat jak je to s latováním máte uvedené rozpěti 320 -340 u hodanky do 30° max 325 mm. S jednou roztečí latí mi to vychází na 16 řad a s druhou na 13 a přitom krycí plocha tašky by měla bát vždy stejná, ne?
David Kysela
Dobrý den. Vzdálenost latí pro tašky KMB HODONKA do spádu 30° je předepsána v rozpětí 320 až 330 mm, přičemž vzdálenost poslední latě od hřebene je 30 mm. Pro dodržení předepsané vzdálenosti latí je potřeba upravit délku krokví. Délkové překrytí tašek se mění podle vzdálenosti latí. Podrobnosti najdete v naší technické příručce, nebo na webových stránkách.
Taška starý typ06.02.2019, 21:37
Dobrý den, ze stavby mi zbyla paleta tašek Briliant tzv. starého typu. Lze nějakou úpravou docílit toho, že tyto tašky mohu zkombinovat se současně vyráběným typem tašek Briliant a položit je na střechu. Jedná se o přístřešek technické budovy, kde se neklade takový nárok na vzhled. Děkuji za Vaši odpověď
Tomáš Nevrkla
Dobrý den. Nový typ tašek se dodává od roku 2008. Pokud tedy máte tašky staršího data, je možné je kombinovat s novým typem pouze v celé svislici od okapu k hřebeni doleva nebo doprava. Pokud je starý model vpravo, není potřeba žádná úprava a tašky lze vedle sebe pokládat. Pokud je potřeba pokládat staré tašky doleva od nového modelu tašek, je potřeba na starém modelu odříznout pravou část překrytí po celé délce tašky cca o 5 mm. Návod zašleme na vyžádání.
Vent-fix04.02.2019, 09:35
Dobrý den. Prosím vás o informaci, zda je plastová odvětrací taška vhodná i do oblasti s vyššími sněhovými pokrývkami (Jeseníky). Nebo je zapotřebí jiné řešení? Děkuji za odpověď .
Ivo Chlup
Dobrý den tašky plastové i betonové pro odvětrání kanalizace jsou vhodné i do oblastí s vyššími sněhovými pokrývkami (více sněhu může napadnou kdekoliv v celé ČR). Ideální umístění odvětrávacích tašek je co nejblíže ke hřebeni, aby tlak sněhu na ně byl co nejnižší. Tašky je nutné vždy řádně přikotvit do střešních latí a ochránit je proti sesunutí sněhu sněholamem, nebo správným rozmístěním protisněhových tašek. Při dlouhodobé vyšší sněhové pokrývce na střeše je potřeba zvážit jejich umístění z hlediska funkčnosti (odvětrávání kanalizace), nebo zajistit dostatečnou údržbu.
závětrná lišta29.01.2019, 20:46
Dobrý den, chtěl bych použít místo okrajové tašky plechovou závětrnou lištu. Máte nějaký doporučený rozměr ? Jsou nějaké tašky vhodné více anebo méně pro toto řešení ? Děkuji za opdověď.
Martin Kunst
Dobrý den. Ukončení štítové hrany střechy se provádí buď pomocí okrajových tašek, nebo klempířským štítovým lemováním. Pokud potřebujete místo okrajových tašek použít štítové lemování, potom jeho tvar a velikost budou záviset na tvaru a velikosti celkové konstrukce štítové hrany (co vše bude potřeba u štítu zakrýt). Ke štítovému lemování se přisazují základní tašky vybraného typu krytiny. Doporučuji konzultaci s pokrývačem, nebo klempířem.
Stresni krytina25.01.2019, 10:44
Dobry den, prodavate Bobrovku? Mate ji na hlavni strance jako reklamu, ale pak ji nelze najit na e-shopu ani v katalogu?... Diky
Jan
Dobrý den. Střešní krytina KMB BOBROVKA se již několik let nevyrábí. Máme již pouze omezené skladové zásoby. Pokud máte o krytinu zájem, kontaktujte našeho zástupce v regionu, který Vám zjistí stav skladu a doporučí postup pro objednání.
překlad nad okno23.01.2019, 16:45
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaký překlad dát nad okno 38 cm dlouhé. Máme starší dům a chtěli bychom dát okno do spíže, kde žádné nebylo. Děkuji Postránecká
Gabriela
Dobrý den. V dotazu není uvedena tloušťka stěny, ani materiál ze kterého je vyzděna. U staršího domu předpokládám plnou cihlu. Vzhledem k malé velikosti okna je možností několik: 1/vsazení ocelových úhelníků z obou stran nad otvor, které vynesou zdivo nad ním, 2/postupné vložení překladů PROFIBLOK 70/238 mm dl 1000 mm (počet podle tloušťky stěny), 3/ vzhledem k malému rozměru okna by mohly stačit překlady PROFIBLOK 115/71 mm dl. 1000 mm. Doporučuji ale konzultaci se statikem nebo projektantem, protože se jedná o zásah do statiky stavby a je potřeba zjistit jeho vliv.
Upevnění 9.2 Protisněhová zábr KMB19.01.2019, 01:11
A. Mám 1. zimu tašky KMB-briliant bez sněhových zábran. Sedlová střecha 22°, spodní žlaby,jedna rovina d.10×4,4 m. Nadm. výška 408 m. Dne 16.1.2019 sníh tl. 20cm při tání+2°C prudce sjel. Musí být zábrana? Uprostřed délky je vchod a obávám se zranění. Pád sněhu je na vlastním pozemku. B. Uvažuji nad vchodem instalovat háky (9.2 Protisněhová zábrana). Postačí hák dle digramu 1,7/m2 jen zavěsit bez šroubování, ev. jak připevnit. Děkuji-19.1.2019. Pozděna Náchod-ul. Krkonošská /čm.776072570.
Vladimír Pozděna
Dobrý den. Realizovat zabezpečení proti sesunu sněhu ze střechy na vlastní pozemek je na Vašem rozhodnutí, podle rizika ohrožení zdraví a majetku. Množství zábran je určeno místem stavby (dle mapy sněhových oblastí) a sklonem střechy. Způsob jejich rozmístění je určeno schématem uvedeným v naší technické příručce nebo na webu. Zábrany aby správně fungovaly, musí být umístěny dle schématu v celé ploše střechy (minimálně v celém pruhu od okapní hrany ke hřebeni nad chráněným prostorem s dostatečným přesahem do stran). Pro zlepšení funkčnosti nad konkrétním místem (vchod, garáž, terasa, apod.) je vhodné je doplnit sněholamem v patřičné délce. Protisněhové zábrany se zavěšují volně na střešní tašky v místě jejich závěsů na latě.
Poptávka střešní krytiny16.01.2019, 21:39
Dobrý den Rád bych u vás poptal střešní krytinu na rodinný domek a to: KMB BETA ELEGANT, základní taška - višňová: 3220 kusů KMB BETA ELEGANT, okrajová levá/pravá taška - višňová: 77/77 kusů Hřebenáč s jednou příchytkou - višňová: 93 kusů. Ostatní komponenty bych dokoupil v termínu realizace střechy v září tohoto roku. Rád bych se zeptal na množství a rozměry palet všeho materiálu, kvůli dočasnému uskladnění. Dále bych rád věděl, jak je to s termíny dodávky a s dopravou na místo. Jsem z Nechanic u Hradce Králové. Předem děkuji za odpověď. S pozdravem a přáním hezkého dne. Prokeš Petr S pozdravem Prokeš Petr
Prokeš Petr

Příprava elektroinstalace05.01.2019, 18:34
Dobrý den, čeká mě kompletní elektroinstalace v rodinném domě, kde tvoří většinu zdiva vápenopískové tvárnice od Vaší společnosti. Rád bych se zeptal, zda máte typ na vhodný korunkový vrták pro vyhloubení kapes na elektroinstalační krabice. Popř. i na techniku (způsob i např. stroje), jakou krabice vrtat. Nemám problém s pořizovací cenou, ale rád bych docílil efektivity při práci. Mnohokrát děkuji za odpověď
Jakub S.
Dobrý den. Pro vrtání otvorů na krabičky pro elektroinstalace nabízíme vyzkoušenou diamantovou korunku. Jedná se o položku 8.19 Vykružovací korunka v našem ceníku pro zdivo SENDWIX. Používá se na ruční rozbrušovací elektrickou pilu. Při ohleduplném zacházení s ní lze vyvrtat 40 až 50 otvorů.
Věncovky, material na stavbu03.01.2019, 19:07
Dobrý den, Prohlížel jsem si Vaši nabídku palenych cihel. Nabízíte vypočítání materiálu na hrubou stavbu? Přemýšlím o vašich cihlach brus 300. V projektu mám železobetonový věnec 300x300mm. Nahrazuje tento rozměr Vaše věncovka? Je o 50mm nižší, ale to by mi nevadilo. Děkuji za odpověď.
Petr

další »»