Při výběru střešní krytiny je důležité sledovat několik parametrů, které vám pomohou zvolit si tu správnou.
Jedním z nich je sklon střechy, protože každá střešní krytina dosahuje ideální funkčnosti jen při určitém sklonu. Rota je určena pro šikmé střechy se sklonem od 15 do 90 stupňů. Dalším podstatným ukazatelem při výběru krytiny je její velikost, čím méně kusů střešní krytiny na střeše je, tím větší je těsnost střešního pláště. V případě Rota se jedná o 8 ks na m2. Neméně důležitými parametry je také mrazuvzdornost betonové tašky (až 25 cyklů), požární odolnost (A1 – nehořlavé) nebo samočistící schopnost krytiny. Kromě funkčních vlastností by měla střecha splňovat i úlohu estetickou. Proto dbáme jak na design střešní krytiny, tak i na pevnost a odolnost proti rozmarům počasí.
Střešní taška
Střešní taška okrajová
Střešní taška větrací
01 | Na připravenou konstrukci krovu, na konci kroví nainstalujte okapní plech. K okapnímu plechu přilepte pás hydroizolační fólie. Hydroizolaci upevněte postupně od okapu k hřebeni v celé ploše střechy pomocí sponek, které pak překryjí kontralatě.
02 | Na takto připravenou hydroizolaci upevníte kontralatě, které doporučujeme podtěsnit speciální páskou, především u nízkých sklonů střechy. Nyní už můžete připevnit střešní latě, ve vzdálenosti podle sklonu střechy a dle typu krytiny.
03 | Na střešní lať nad okapním plechem upevníte ochrannou větrací mřížku a na první lati nad okapním plechem nezapomeňte ukotvit ochranný pás proti ptákům, který umožní do větrané mezery přívod vzduchu.
04 | Nyní už na nás čeká samotná pokládka střešní krytiny. Začněte od nejspodnější řady u okapu vpravo a postupně se propracujte až k hřebeni. Tašky Rota jsou kladeny vždy na vazbu. V předposlední řadě tašek nezapomeňte umístit větrací tašky.
05 | Jakmile jste dokončili pokládku betonové krytiny, tak nastal čas na instalaci hřebene. Nejdříve je nutné osadit vlastní hřebenovou lať, kterou vyrovnáte do roviny, přes ni připevníte univerzální větrací pás, který se přilepí ke střešním taškám.
06 |Nyní už můžete přejít k pokládce hřebenáčů. Tu začnete instalací hřebenové ucpávky ve vrcholu štítu, poté nad ucpávkou připevníte příchytku hřebenáče pro první hřebenáč. Ten nasunete do příchytky a připevníte přes další příchytku vrutem do hřebenové latě.
07 | Každý další hřebenáč pak pokládáte stejným způsobem, tedy nejprve upevníte příchytku hřebenáče, pak nasunete hřebenáč a pokračujete tak po celé délce hřebene.
08 |A střecha je hotová.
Na našem YouTube kanálu naleznete video s názornou ukázkou pokládky a budete-li mít jakékoliv dotazy, tak se na nás neváhejte obrátit, rádi vám poradíme.
Začtěte se do některého z našich předchozích článků:
Regionální manažeři v KM Betě působí po celé České republice. Vyhledejte toho nejbližšího Poradí vám, ve kterém z více než 500 prodejních míst je naše zboží skladem.
Využijte naše kalkulačky, které za vás jednoduše spočítají spotřebu materiálu.
Získejte exkluzivní slevu na stavební materiál. Stačí se zaregistrovat.
Chci slevu