Jemná sanační odvlhčovací omítka je určená pro ruční nanášení ve vnitřním i vnějším prostředí.
Je určená pro povrchové úpravy Jádrové sanační odvlhčovací omítky OS-401 a je součástí odvlhčovacího…
Více
Jemná sanační odvlhčovací omítka je určená pro ruční nanášení ve vnitřním i vnějším prostředí.
Je určená pro povrchové úpravy Jádrové sanační odvlhčovací omítky OS-401 a je součástí odvlhčovacího systému.
Jemnou sanační odvlhčovací omítku vyrábíme v pytli 30 kg.
Jak se nanáší Jádrová sanační odvlhčovací omítka?
Příprava podkladu
Podklad musí být důkladně vyzrálý, zbavený prachu a dalších nečistot a nesmí být zmrzlý. Podklad před nanášením je nutné důkladně navlhčit.
Zpracování
Tato sanační omítka se míchá zásadně v bubnové míchačce na nejnižším stupni otáček. Míchání min. 10 min, až do vzniku smetanové konzistence .Poměr vody a směsi je nutné dodržet podle návodu výrobce uvedeného na obale.
Doporučená tloušťka omítky je 2–3 mm. Nanáší se hladítkem. Po nanesení (cca 1–3 hodiny v závislosti na teplotě a vlhkosti ovzduší) lze její povrch uhladit plstěným hladítkem. Jako konečnou úpravu po důkladném vyschnutí lze použít vápenné, silikátové nebo silikonové fasádní barvy. Nátěr musí mít hodnotu ekvivalentní difúzní tloušťky menší než 0,2 m a koeficient nasákavosti menší než 0,2 kg/m2.h0,5. Nejsou vhodné a nedoporučují se disperzní nátěry.
Všeobecné pokyny
Teplota vzduchu a materiálu nesmí během zpracování a tuhnutí klesnout pod + 5 °C, během zpracování a následných 14 dní musí být potěr chráněn proti předčasnému vysychání, vyloučením průvanu a přímého slunečního záření. Je zakázáno dodatečné přidávání cizích látek a prosévání směsi, nezpracovávat již tuhnoucí směs. Pro záměsovou vodu používat pitnou vodu nebo vodu odpovídající normě EN 1008.
Méně