Vnější štuková omítka vápenocementová se používá na všechny druhy podkladních jádrových omítek a hladkých betonových povrchů v exteriéru a v interiéru namáhaném vyšší vlhkostí, jako jsou koupelny,…
Více
Vnější štuková omítka vápenocementová se používá na všechny druhy podkladních jádrových omítek a hladkých betonových povrchů v exteriéru a v interiéru namáhaném vyšší vlhkostí, jako jsou koupelny, prádelny a sklepy apod.
Aktuální cenu našich produktů naleznete v našem ceníku. Zde jsou uvedeny ceny ceníkové, bez slevy. Pro zpracování konkrétní nabídky můžete využít naši webovou službu Kalkulaček materiálu.
Jak se nanáší Vnější štuková omítka vápenocementová?
Příprava podkladu
Podkladní jádrové omítky musí být vyzrálé a objemově stálé. Hladké betonové podklady se musí ošetřit vhodnou penetrací. Všechny podklady musí být dostatečně pevné a soudržné. Zbavené především prachu, mastnot a nesmí být zmrzlé. Podklad z jádrové omítky se musí vždy předem důkladně navlhčit vodou.
Zpracování
Omítku připravte smícháním suché směsi s předepsaným množstvím vody a rozmíchejte vhodným typem míchače nejlépe rychloběžným míchadlem až vznikne homogenní směs. Rozmíchaná směs se nanáší na podklad ručně nerezovým nebo novodurovým hladítkem. Po lehkém zavadnutí se povrch, za současného zkrápění vodou, stočí filcovým nebo pěnovým hladítkem. Další povrchovou úpravu lze provádět až po dokonalém vyschnutí štukové omítky.
Všeobecné pokyny
Maltu nezpracovávejte za teplot vzduchu a zdících prvků pod 5°C. Při zpracování je nutné zabránit předčasnému vysychání, vyloučením průvanu, přímého slunečního záření a nepříznivými povětrnostními účinky vyvolanými silným deštěm, nárazovým větrem a účinky mrazu. Je zakázáno dodatečné přidávání cizích látek a prosévání směsi, nezpracovávat již tuhnoucí směs. Pro záměsovou vodu používat pitnou vodu nebo vodu odpovídající normě EN 1008.
Méně