Zdicí malta lehčená je vhodná k ručnímu zdění prvků páleného zdiva typu THERM se svislým děrováním.
Hlavní předností této malty je větší odolnost proti objemovým změnám a tím snížení výskytu trhlin…
Více
Zdicí malta lehčená je vhodná k ručnímu zdění prvků páleného zdiva typu THERM se svislým děrováním.
Hlavní předností této malty je větší odolnost proti objemovým změnám a tím snížení výskytu trhlin, zejména v oblasti kopírování spár na omítce. Dále pak dochází ke zlepšení tepelných vlastností malty.
Není určená ke zdění pórobetonových a sádrových prvků.
Pokud chcete zdít v zimním období, využijte naši zdicí maltu lehčenú se zimní úpravou.
Jak se nanáší Zdicí malta lehčená?
Příprava podkladu
Zdicí prvky musí být dostatečně pevné a soudržné, zbavené volných částí, především prachu, možných výkvětů, mastnot a nesmí být zmrzlé. Silně savé zdicí prvky zvláště v teplém a slunečném počasí předem navlhčete vodou.
Zpracování
Zdicí maltu připravíme smícháním suché směsi s předepsaným množstvím vody v bubnové nebo kontinuální míchačce. Volně loženou maltu zpracujte v kontinuální míchačce připojené k silomatu. Dobu míchání volíme tak, aby došlo k úplnému promíchání suché směsi a vody. Připravenou maltu nanášíme zednickou lžící nebo za pomocí maltového dávkovače.
Zdicí prvky pokládejte do maltového lože a poklepem zajistěte spojení zdicího prvku a malty. Při zdění dodržujte technologická doporučení výrobců zdicích prvků.
Všeobecné pokyny
Maltu (ZM-905) nezpracovávejte za teplot vzduchu a zdicích prvků pod +5 °C. Maltu se zimní úpravou (ZM-905-Z) můžete použít při dodržení zásad pro zimní zdění až do teploty -5 °C. Čerstvé zdivo je třeba chránit proti předčasnému vysychání vyloučením průvanu, přímého slunečního záření a nepříznivými povětrnostními účinky vyvolanými silným deštěm, nárazovým větrem a účinky mrazu. Je zakázáno dodatečné přidávání cizích látek a prosévání směsi, zpracovávaní již tuhnoucí směsi. Jako záměsovou vodu používejte pitnou vodu nebo vodu odpovídající normě EN 1008.
Méně